Вирощування півоній у відкритому ґрунті потребує чимало зусиль, це знають всі квітникарі. Але останній місяць літа особливо відповідальний.
Саме у серпні у півоній потрібно обрізати старий кущ, викопати, розділити, а потім пересадити поділені кущики на нове місце, пишуть експерти з садівництва та квітникарства.
ВІДЕО ДНЯ
Друга половина серпня — сприятливий час для омолодження півонії. До середини серпня у рослин формуються бруньки на наступний рік, тому раніше пересадку проводити не варто.
Пересадка півоній у серпні дозволить посилити їхнє цвітіння, т.к. на сильно загущених кущах квітки стають дрібними.
РЕКЛАМА
Пересаджувати потрібно трав'янисті півонії у віці 4−5 років, деревоподібні — 5−6 років.
Можна ділити кущі і рідше, раз на 10 років, але зробити це буде фізично складніше через великий розмір кореневої системи.
РЕКЛАМА
Процес пересадки півонії такий:
Окопати кущ на відстані 20−25 см від кореневища. Витягнути рослину без зусиль, обережно тримаючись за обрізані стебла.
РЕКЛАМА
Обтрусити кущ від землі і промити кореневище під струменем води, щоб легше було його ділити.
Потім — поділ куща. Нарізати кореневище на ділянки, на кожній з яких буде 3−5 бруньок і здорове коріння довжиною до 20 см. Занадто довге коріння підрізати.
Поділені кущики перед посадкою потрібно обробити, щоб вони залишилися здоровими і швидше прижилися. Можна помістити їх на пів години у слабкий розчин марганцівки, а потім просушити та присипати золою усі пошкоджені частини.
Оптимальна глибина та діаметр посадкової ями — 50×70 см. На дно укласти 10−15 см шар дренажу (річковий пісок, керамзит або бита цегла).
Потім заповнити яму живильною сумішшю з 2 відер перегною, в які попередньо додати по 0,5 склянки суперфосфату, калію хлористого і вийнятої з ями землі. Все ретельно перемішати та полити чистою водою.
Нові кущики в ямі розмістити так, щоб їхня коренева шийка була нижчою за рівень ґрунту. Трохи підгорнути, прикривши нирки землею, але не притрамбовувати ґрунт. Добре полити.
Можна ще пересадити півонії у вересні, але жовтень вже зовсім не підходить. У жовтні вже холодно, і ділянки можуть не встигнути прижитися.
Раніше ми розповідали, які рослини приносять удачу та багатство, та чому їх варто посадити на дачі або вдома.