Практичний та теоретичний (до якого, до речі, можна готуватися самостійно) екзамени для отримання посвідчення водія мають здавати як новачки, так і водії зі стажем у разі позбавлення права на керування ТЗ за рішенням суду.
ВІДЕО ДНЯ
Про те, як повернути посвідчення водія тим, хто порушив ПДД и був покараний, розповіли експерти «Ти ж юрист».
Так, особам, які позбавлені права на керування за ст. 130 або/та ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, водійське повертають. Однак після обов’язкового проходження позачергового медичного огляду та складання теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС.
Читайте також: Закінчився термін водійського посвідчення: чи можуть українці продовжувати керувати машиною
РЕКЛАМА
Якщо у кермувальника наявні дві або більше категорій, іспити складаються за вищою категорією, що зазначена в посвідченні водія. Вилучений документ зберігається у сервісному центрі МВС за місцем проживання особи.
У той же час юристи звертають увагу на те, що посвідчення водія видане вперше на 2 роки, не повертається. При вчиненні порушення за ст. 130 або/та ст. 124, такій особі необхідно поновити право керування транспортним засобом, пройшовши теоретичну та практичну перепідготовку в автошколі та скласти теоретичний та практичний іспити у сервісному центрі МВС. За умови успішної екзаменації, посвідчення водія знову видається на 2 роки.
РЕКЛАМА
Читайте також: Стати автомобілістом буде важче: МВС підняло вартість низки послуг для водіїв
Зазначається, що під час дії воєнного стану в Україні та впродовж 3 місяців з дня його скасування повернути водійське посвідчення можна в будь-якому сервісному центрі МВС незалежно від місця зберігання вилученого документа.
РЕКЛАМА
Раніше в МВС повідомляли, що громадяни України мають змогу обмінювати посвідчення водія з доставкою у 12 країн світу.
Фото Головного сервісного центру МВС