Гетманцев – про сценарій з припиненням допомоги: Виходів два, обидва дуже погані

Гетманцев – про сценарій з припиненням допомоги: Виходів два, обидва дуже погані - Фото

Фото: Данило Гетманцев / Telegram

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що в України буде тільки два виходи у випадку припинення зовнішнього фінансування: жорсткий секвестр і емісія. Про це він сказав в інтерв’ю Українським новинам.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Депутат сказав, що в українському суспільстві, особливо у великих містах, почали переважати настрої “все добре” і “майже мир”.

“Всі ж бачили розслідування щодо роботи у комендантську годину закладу Boho. Ніби “війни немає”, тобто війна не відчувається, все добре, гроші будуть, армія виконає свою функцію, все буде нормально”, – сказав він.

Але насправді ситуація з державними фінансами погана, попередив Гетманцев. Навіть потреби безпеки й оборони у 2024 році держава не зможе закрити податками. “Нам треба на це позичати, не говорячи про всі інші невоєнні статті видатків”, – сказав він.

Тому втома від війни в західних державах, які допомагають Україні грошима, – це велика небезпека.

“А втому ми відчуваємо по тих політичних процесах, які ми бачимо у закордонних країнах і, на жаль, відчуваємо на загальній думці виборців, наприклад, у Словаччині”, – сказав депутат.

“Якщо ми у них не знайдемо гроші, то у нас не так багато є виходів і всі вони дуже погані. Це секвестр, тобто ми вимушені будемо скорочувати все, що можна. А друге – це емісія, що теж податок на бідних, у нашому випадку на всіх, бо наше населення не багатшає у війну. У нас погані і дуже погані сценарії”, – попередив депутат.

  • За останніми оцінками МВФ, Україні необхідно $32 млрд зовнішнього фінансування на 2024 рік. При цьому два найбільших донори України – Євросоюз і США – ще не затвердили фінансову допомогу Україні на наступний рік.
  • Євросоюз збирався ухвалити “Інструмент для України” з 50 млрд євро на чотири роки, але зіткнувся з перешкодою у вигляді Угорщини.
  • США через політичні суперечки увійшли у новий фінансовий рік без річного бюджету, а тільки з тимчасовою бюджетною декларацією, в якій не передбачили нову допомогу для України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *