Естонія втратить дотації ЄС через членство України. Каллас каже: країна готова до цього

Естонія втратить дотації ЄС через членство України. Каллас каже: країна готова до цього - Фото

Прем’єрка Естонії Кая Каллас (фото – EPA)

Естонія готова до того, що втратить підтримку Фонду солідарності Європейського Союзу, якщо Україна приєднається до ЄС, заявила прем’єр-міністр Кая Каллас. Глава уряду Естонії закликала інші країни-члени розпочати роботу над бюджетними реформами, які дозволили б союзу приймати нові країни, пише The Financial Times.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Каллас сказала, що в довгостроковій перспективі Естонія готова втратити доступ до фондів ЄС, які призначені для допомоги економікам бідніших держав-членів. Вона припустила, що такий перехід займе час, повідомляє видання.

“Врешті-решт це станеться, але не відразу”, – сказав Каллас FT.

Читайте також: Прем’єрка Естонії запропонувала країнам-сусідам спільне ембарго на торгівлю з Росією

Як писала Financial Times минулого тижня, аналіз ЄС показав, що за нинішньої структури бюджету Україна матиме право на отримання майже 190 млрд євро протягом семи років, що перетворило би багато нинішніх держав-членів із чистих одержувачів коштів ЄС у чистих платників.

Естонія була однією із шести країн, згаданих у внутрішньому документі Ради Євросоюзу, які втратять доступ до фондів солідарності, якщо Україна та інші майбутні члени, такі як Молдова та шість країн Західних Балкан, приєднаються без зміни чинних бюджетних правил. Не матимуть права на фінансування блоку також Чехія, Литва, Словенія, Кіпр і Мальта.

“Ми повинні обговорити це, які правила, як розподіляються гроші і що ми отримуємо натомість. Ніхто … не каже, що нам не потрібно нічого реформувати. Питання в тому, скільки і що саме”, – сказав Каллас під час зустрічі лідерів ЄС в Іспанії, де ця тема вперше обговорювалася всіма 27 країнами блоку.

Вона додала, що ідея країн-членів полягає не в тому, щоб розглядати ЄС просто як засіб отримання грошей.

Читайте також: Євросоюз готується піти на поступки Угорщині заради фінансової допомоги Україні – FT

Каллас підтримав міністр внутрішніх справ Ірландії Лео Варадкар.

“Дуже важливо, щоб, коли ми розглядаємо ці питання (розширення. – Ред.), ми не бачили в них лише фінансовий розрахунок”, – заявив він.

Варадкар додав, що розширення часто займає “понад 10 або 15 років” з моменту отримання країною статусу кандидата, і до цього часу бюджет буде зовсім іншим.

Каллас зазначила, що реформа правил фінансування та платежів у контексті розширення ЄС поки що майже не обговорювалася.

“Сподіваюся, не станеться так, що великі країни розмовляють одна з одною і не слухають інших. Якщо ми хочемо чогось, з чим усі погоджуються, то ми повинні слухати всіх”, – наголосила прем’єрка Естонії.

  • У червні 2023 року Естонія першою у ЄС розробила юридичний механізм конфіскації заморожених активів РФ.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *