
Україна та Польща підтвердили стратегічне партнерство у Гданську – Кондратюк 26.06.2026 22:48 Укрінформ Головним підсумком чергового засідання Міжпарламентської асамблеї Україна – Польща, що проходило у Гданську, став діалог без ультиматумів та намагань нав’язати позиції.
Про це заявила в телеефірі заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, інформує Укрінформ.
Вона підкреслила, що засідання відбулося напередодні значної конференції з відновлення України та стало важливою платформою для обміну думками між парламентарями обох держав.
«Ми провели, на мою думку, надзвичайно важливе засідання нашої парламентської асамблеї Україна – Польща… У цьому форматі парламенти — представницькі органи України і Польщі — мають можливість двічі на рік проводити подібні зустрічі. Це було вже 15-те засідання», — зазначила Кондратюк.
За її словами, ключовим результатом зустрічі стало саме відновлене спілкування між українськими та польськими парламентарями навіть за умов складних політичних обставин.
«Я побачила готовність як українських, так і польських політиків обговорювати найгостріші питання без диктату, без спроб нав’язати одне одному власну версію подій і без домінування та погроз», — наголосила заступниця голови ВР.
Кондратюк відзначила, що частина дискусій стосувалася історичних тем, проте наголосила на необхідності не дозволяти певним маніпуляціям впливати на стратегічне партнерство.
Україна та Польща, зауважила вона, мають право на власну історичну пам’ять, а розбіжності в історії не повинні «визначати наше майбутнє».
Окремо Кондратюк підкреслила значення безпекового виміру співпраці: «Поляки усвідомлюють величезну загрозу з боку Росії… Україна наразі фактично несе до ЄС досвід і має найдосвідченішу армію в Європі. Для поляків надзвичайно важливо, щоб ми разом з країнами Балтії могли сформувати ту потужну вісь безпеки, а також і економічного розвитку mil-tech».
За її словами, польська сторона також підтримує поглиблення співпраці України з НАТО та Європейським Союзом.
«Польські політики зацікавлені у вступі України до НАТО, адже розуміють, що без цього безпекового виміру буде складніше всій Європі», — додала заступниця голови ВР.
Загалом, підсумувала Кондратюк, асамблея підтвердила стійкість українсько-польського парламентського діалогу та спільне бачення європейського майбутнього обох країн.
Як повідомляв Укрінформ, у Гданську в середу, напередодні Міжнародної конференції з відновлення України (URС 2026) відбулася 15-та сесія Міжпарламентської асамблеї України й Польщі за участю близько 20 депутатів Верховної Ради та польського сейму.
Фото: Тетяна Романенко, пресслужба ВР
Польща Україна Верховна Рада Кондратюк
Источник: www.ukrinform.ua
