
Литва спрямовує 4 мільйони євро на обладнання для енергетичної сфери українських освітніх та медичних закладів Енергоплатформа URC-26 26.06.2026 09:32 Укрінформ Під час Конференції з відновлення URC2026, що проходила у Гданську, Перший віцепрем’єр-міністр України – міністр енергетики Денис Шмигаль та міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас уклали Спільну декларацію, яка поглиблює взаємодію у сфері енергетичної стабільності та відродження.
Як інформує Укрінформ, про це Шмигаль поінформував у Телеграмі.
“Згідно з цими домовленостями, Литва надасть 4 мільйони євро для монтажу сонячних панелей та систем акумулювання енергії на об’єктах соціальної інфраструктури, зокрема, в українських освітніх та медичних закладах”, – наголосив міністр.
Обладнання, що було передане Литвою раніше, вже задіяне в рамках проєкту “Промінь надії”, завдяки чому 6 українських закладів охорони здоров’я отримали власні потужності для генерації електроенергії, ще один заклад перебуває на стадії розробки інженерних рішень. “Висловлюємо вдячність партнерам за прийняте рішення щодо надання додаткової фінансової підтримки”, – зазначив Шмигаль.
Він також повідомив, що серед ключових напрямків співпраці між державами є надання невідкладної допомоги енергетичному комплексу України. Це включає постачання трансформаторів, генераторів, важливих запчастин та іншого устаткування, відповідно до наших нагальних потреб.
Зокрема, демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС вже застосовується в Україні для відновлення енергетичної інфраструктури.
Як було оприлюднено, в рамках програми “Промінь надії” від початку 2026 року 21 лікарня впровадила використання сонячних панелей із сукупною потужністю понад 1,8 МВт.
Енергетика Литва Школа Лікарня Фінансова допомога
Источник: www.ukrinform.ua
