
Нафта падає в ціні через збільшення поставок з Близького Сходу 25.06.2026 08:57 Укрінформ У четвер вартість нафти продовжила знижуватися, наближаючись до показників, що фіксувалися до початку конфлікту в Ірані, оскільки очікування зростання пропозиції з близькосхідного регіону переважали над занепокоєнням щодо попиту.
Про це інформує Reuters, передає Укрінформ.
Станом на ранок ціни на нафту марки Brent з найближчим терміном постачання у серпні знизилися на 1,22 долара, або 1,65%, до 72,52 долара за барель, нафта West Texas Intermediate (WTI) — на 1,02 долара, або 1,45%, до 69,32 долара за барель.
Зазначено, що обидва контракти досягли найнижчої позначки з 27 лютого.
Серпневі ф’ючерси на нафту марки Brent торгувалися дешевше від вересневих, ціна яких становила 73,59 долара, що свідчить про достатню короткострокову пропозицію на ринку.
«Швидкість цього зниження стала несподіванкою для багатьох, адже ринки значно швидше, ніж прогнозувалося два тижні тому, враховують повернення близькосхідної нафти», — зауважив аналітик IG Тоні Сайкамор.
У середу вартість Brent впала більш ніж на 3 долари на фоні зменшення побоювань щодо перебоїв з поставками, а ціна на WTI на момент завершення торгів знизилася майже на 3 долари.
Міністр енергетики США Кріс Райт повідомив у середу, що обсяги транспортування через Ормузьку протоку наблизилися до показників, які спостерігалися до початку конфлікту з Іраном. За його словами, за останні 24 години через протоку пройшло щонайменше 20 мільйонів барелів. Повне відновлення руху через Ормуз займе кілька тижнів, оскільки протоку необхідно розмінувати, зазначив міністр.
Збільшення поставок з Близького Сходу, а також наміри Ірану наростити експорт після тимчасового послаблення американських санкцій призвели до зниження цін на фізичні партії нафти по всьому світу, зазначається у публікації.
Минулого тижня попередня угода між США та Іраном про припинення конфлікту дозволила відновити рух через Ормузьку протоку. Міністр енергетики США заявив, що нафта й надалі надходитиме через Ормуз, навіть якщо угода не буде дотримана, і Іран не зможе знову заблокувати цей шлях.
Аналітики Macquarie прогнозують, що ситуація на ринку нафти швидко нормалізується до довоєнного рівня завдяки адаптації логістичних ланцюгів та відновленню роботи Ормузької протоки. Вони очікують, що в третьому кварталі середні ціни на нафту Brent і WTI становитимуть відповідно 67 і 62 долари за барель, що нижче за середні показники другого кварталу — 94 і 87 доларів за барель.
Як повідомляв Укрінформ, Оман у координації з Міжнародною морською організацією (ІМО) ООН відкрив тимчасовий транзитний коридор для суден в Ормузькій протоці, прохід яким здійснюватиметься без стягнення мит.
Фото: freepik
Ціна нафти Економіка
Источник: www.ukrinform.ua
