У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026.

У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026. 8

У Варшаві в рамках URC2026 пройшла конференція «Музеї мають голос» Фото 24.06.2026 16:49 Укрінформ У столиці Польщі відбулася міжнародна конференція «Музеї мають голос», присвячена значенню музеїв у збереженні культурної спадщини, відбудові громад та формуванні майбутнього України.

Як інформує Укрінформ, про це інформує Міністерство культури України.

Подія стала спеціалізованим майданчиком для музеїв у межах офіційної програми підготовки до Конференції з відновлення України 2026 (URC2026). У заході взяли участь урядовці, представники 20 українських та польських музеїв, а також міжнародних організацій і партнерських інституцій.

Перший заступник міністра культури України Іван Вербицький підкреслив, що відродження країни неможливе без культури, а музеї відіграють у цьому процесі ключову роль. Він висловив вдячність колегам з Польщі за спільну роботу.

У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026. 9

У Варшаві відбулася міжнародна конференція “Музеї мають голос” / Фото: Міністерство культури України 1 / 10

У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026. 10

У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026. 11

У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026. 12

У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026. 13

У Варшаві відбулася конференція «Музеї говорять» у рамках URC2026. 14

Вербицький повідомив, що під час URC 2026 у Гданську будуть представлені початкові пілотні проєкти Українського фонду культурної спадщини. Один із них буде присвячений відновленню музею. Серед головних пріоритетів Міністерства культури України – евакуація музейних колекцій, створення сучасних сховищ, цифровалізація обліку культурних цінностей та підготовка інституційної реформи музейної галузі.

Заступниця міністра культури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар розповіла, що команда Мінкульту продовжує розвивати Реєстр Музейного фонду України. Це сучасна інформаційно-комунікаційна система, яка забезпечує збір, збереження, накопичення, захист, облік, відображення, обробку, переміщення та надання даних про музейні предмети й музейні колекції, що перебувають у державній власності та належать до державної частини Музейного фонду України.

“Ми створюємо єдиний цифровий інструмент на національному рівні, який дозволить бачити стан музейних предметів, місце їхнього зберігання, переміщення, потреби в реставрації та іншу необхідну інформацію. Це важливий крок для захисту культурної спадщини в умовах війни та повоєнного відновлення”, – зазначила Анастасія Бондар.

Вона також подякувала Польщі за підтримку у створенні Реєстру Музейного фонду України.

Окрему увагу заступниця міністра приділила ролі музеїв у формуванні інклюзивного культурного простору без бар’єрів. За її словами, музеї сьогодні зберігають українську спадщину, а також стають майданчиками пам’яті, діалогу та психологічного відновлення для людей, які пережили воєнний досвід.

Учасники конференції також обговорили міжнародні механізми захисту культурної спадщини в умовах війни, протидію незаконному вивезенню культурних цінностей з тимчасово окупованих територій та роль музеїв у процесах відновлення громад.

Вербицький підкреслив, що збереження української спадщини є спільним обов’язком міжнародної спільноти.

“Під час російської атаки на Києво-Печерську лавру, хрест з вежі Івана Кущника, деформований вибухом, став символом варварства, яке загрожує не лише Україні, а й спільній європейській та світовій спадщині. Саме тому міжнародна співпраця сьогодні має вирішальне значення для захисту культури та нашого спільного майбутнього”, – наголосив він.

Конференцію організувала польсько-українська фундація OBMIN за підтримки міжнародних партнерів напередодні Конференції з відновлення України URC 2026, яка відбудеться у Гданську.

Як повідомляв Укрінформ, Конференція з питань відновлення України (URC 2026) пройде 25–26 червня у Гданську. Мета події – посилити міжнародну підтримку відбудови країни та стимулювати інвестиції в український бізнес. Захід об’єднає широке коло учасників, зокрема глав держав, представників урядів, міжнародних організацій, місцевого самоврядування, фінансових інституцій, бізнесу та організацій громадянського суспільства.

Українську делегацію на URC 2026 у Гданську очолить Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Музей Польща Відбудова Мінкульт

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *