
У Раді Європи пролунали звуки фортепіано у виконанні 17-річного українського музиканта Гавриїла Сидорика Фото 24.06.2026 19:40 Укрінформ У Палаці Європи, розташованому у Страсбурзі, відбувся виступ 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика, який після початку повномасштабного вторгнення залишив Україну та нині мешкає в Естонії.
Захід був покликаний нагадати про українських дітей, які зникли безвісти внаслідок війни, а також про необхідність підтримки юних українських талантів за кордоном, як повідомляє кореспондент Укрінформу.
Молодий виконавець презентував публіці композиції Людвіга ван Бетховена, Хейно Еллера, Миколи Лисенка та Фредеріка Шопена.

Розпочинаючи концерт, президентка Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіні Кокс (примітка: у тексті помилка, зазначено Петра Байєр, хоча актуальна президентка – Тіні Кокс) підкреслила, що історія Гавриїла Сидорика є “особливою, проте водночас подібною до доль багатьох юних українців, чиє життя було перевернуте війною, але чиї надії та прагнення залишаються живими”.
“Ймовірно, ця історія знаходить особливий відгук в Естонії, адже естонці усвідомлюють цінність свободи, культури та ідентичності, а також те, як солідарність здатна вплинути на людські долі”, – зазначила Кокс.

У Раді Європи відбувся концерт 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика / Фото: Лідія Таран 1 / 9




Источник: www.ukrinform.ua
