
Ціни на нафту знижуються: ринок прогнозує стабільніший рух сировини через Ормузьку протоку 24.06.2026 08:37 Укрінформ Вартість нафти продемонструвала зниження більш ніж на 1% у середу, продовжуючи тижневу тенденцію зменшення і перебуваючи поблизу чотиримісячних мінімумів, через ознаки, що вказують на можливе збільшення кількості нафтових танкерів, які будуть проходити через Ормузьку протоку.
Про це інформує Reuters, повідомляє Укрінформ.
Ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 78 центів, або 1,0%, досягнувши позначки 76,30 долара за барель. Вартість американської нафти West Texas Intermediate (WTI) зменшилася на 78 центів, або 1,1%, сягнувши 72,43 долара за барель.
Обидва типи сировини втратили в ціні приблизно 1% у вівторок, досягнувши найнижчих показників з початку березня.
«Позитивні сигнали з регіону Перської затоки сприяють зростанню оптимізму щодо відновлення транспортування нафти через Ормузьку протоку. Спостерігається збільшення кількості проходів суден останніми днями, хоча цей показник залишається суттєво нижчим за довоєнний рівень», – зазначено в аналітичній замітці ING.
Варто зазначити, що на тижневе зниження цін на нафту також вплинуло рішення Вашингтона надати Тегерану 60-денне звільнення від санкцій після початкових мирних домовленостей, що дозволило Ірану здійснювати продажі нафти. Послаблення військової напруженості в Лівані також сприяло падінню вартості сировини.
«Ціни на сиру нафту знизилися завдяки сподіванням на деескалацію напруженості між США та Іраном та відновлення поставок нафти через Ормузьку протоку. Подальший прогрес у переговорах щодо ядерної програми може призвести до повернення цін до довоєнних показників», – прокоментував старший економіст Mitsubishi UFJ Research and Consulting Томомічі Акута.
Інвестори також уважно стежать за швидкістю відновлення експорту близькосхідними виробниками та за появою нових суден у цьому регіоні.
Дані відстеження суден продемонстрували, що у вівторок через протоку пройшли три супертанкери, які раніше були затримані в Перській затоці. Організація Об’єднаних Націй, через своє Морське агентство, повідомила про початок розробки плану евакуації після угоди про припинення вогню між США та Іраном, який дозволить близько 11 000 моряків, що перебувають на сотнях суден, затриманих у Перській затоці, безпечно пройти через Ормузьку протоку.
Як раніше повідомляв Укрінформ, ціни на нафту показали невелике зниження у вівторок, продовжуючи тенденцію до падіння. Інвестори очікують на більш чіткі ознаки прогресу у відновленні транспортування сирої нафти через Ормузьку протоку після мирних переговорів між США та Іраном.
Фото: АА
Іран Нафта США Ормузька протока
Источник: www.ukrinform.ua
