Нафта через Ормузьку протоку йде рекордними темпами з моменту початку війни в Ірані – Bloomberg

Нафта через Ормузьку протоку йде рекордними темпами з моменту початку війни в Ірані - Bloomberg 2

Показники експорту нафти через Ормузьку протоку досягли максимуму від старту конфлікту з Іраном – Bloomberg 22.06.2026 22:18 Укрінформ Незважаючи на заяви Ірану про блокування Ормузької протоки, перевезення нафтових вантажів через цю життєво важливу водну магістраль досягло найвищого рівня від початку бойових дій з Іраном.

Про це інформує Bloomberg, посилаючись на дані відстеження суден, передає Укрінформ.

Як уточнюється, протягом п’ятниці, суботи та неділі танкери доправили через протоку приблизно 20 мільйонів барелів сирої нафти. Це найбільш значний обсяг, зафіксований від початку бойових дій наприкінці лютого. Сьогодні вранці Іран також відправив 6 мільйонів барелів.

Загалом, згідно з даними моніторингу, минулого тижня Іран відправив 23 мільйони барелів – переважно це були вантажі, які знаходились поблизу Пакистану через американську блокаду. Це стало одним із чинників зниження вартості нафти, яка зараз коштує майже на 40% менше, ніж на піку в квітні.

Крім того, спостерігаються поставки нафти з Іраку, Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів та Кувейту.

Проте, як зазначає видання, ці дані відображають лише те, що можна відстежити за сигналами танкерів, а їх часто вимикають з метою безпеки. Отже, фактичні обсяги можуть бути більшими. Зокрема, Центральне командування США повідомило, що тільки в суботу через Ормуз пройшло 17 мільйонів барелів нафти.

Ринок уважно стежить за обсягами нафти, що вивозиться з протоки, та за кількістю порожніх танкерів, що входять, адже це значною мірою визначить динаміку та масштаби відновлення видобутку на Близькому Сході. Потоки обсягом 6,66 мільйона барелів на добу складають майже дві п’ятих від довоєнного рівня. За оцінками США, показники суботи перевищать середні показники до початку конфлікту.

Міжурядовий Спільний морський інформаційний центр, який виступає посередником між військовим і торговельним судноплавством, у понеділок повідомив про зростання інтенсивності руху в Ормузькій протоці. Водночас організація попередила, що Іран продовжує переслідувати судна, зупиняючи їх і здійснюючи спостереження.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу Іран звинуватив Ізраїль у порушенні перемир’я в Лівані та заявив, що Ормузька протока буде знову закрита. Однак американські військові спростували цю інформацію.

США та Іран під час першого раунду технічних переговорів, що відбулися цими вихідними, домовилися, зокрема, про створення “лінії зв’язку” для запобігання інцидентам в Ормузькій протоці.

Фото: US Central Command

Експорт Іран Нафта Війна Ормузька протока

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *