
У Пужниках на Тернопільщині українські та польські археологи розпочали пошукові роботи Фото 22.06.2026 12:48 Укрінформ На Тернопільщині розпочалася друга фаза розкопок останків загиблих під час Другої світової війни на місці колишнього села Пужники.
Про це інформує кореспондент Укрінформу з місця події.
На території давнього цвинтаря тривають підготовчі заходи. Учасники спільної українсько-польської експедиції доставили необхідне обладнання, розбили намети та готуються до проведення розкопок. Сапери обстежили територію, де працюватимуть дослідники.

“Наші фахівці з піротехніки здійснили перевірку території на наявність небезпечних предметів на площі приблизно 5000 квадратних метрів та на глибину 50 сантиметрів. Перед початком пошукових робіт надзвичайно важливо проводити таку перевірку, оскільки ця місцевість може бути замінована боєприпасами часів Першої та Другої світових війн. Сьогодні вибухонебезпечних предметів не було виявлено”, – повідомив начальник сектору організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ГУ ДСНС у Тернопільській області Роман Рогантинський.

Археологиня зі спеціалізованої установи “Волинські старожитності” Аліна Харламова зазначила, що пошукова експедиція триватиме приблизно тиждень.
“Ми будемо проводити пошукові роботи траншейним методом, використовуючи техніку. Досліджуємо ділянку на території старого кладовища, поруч із місцем, де минулого року здійснювалася ексгумація”, – повідомила фахівчиня.

У Пужниках на Тернопільщині українські та польські археологи розпочали пошукові роботи / Фото: Юлія Томчишин 1 / 18









З українського боку в Пужниках працюють чотири археологи, з польського – 10 фахівців.
Як повідомляв Укрінформ, перша фаза ексгумаційних робіт на місці колишнього села Пужники тривала з 23 квітня до 5 травня 2025 року. Їх проводила спільна українсько-польська експедиція під професійним та безпековим контролем української сторони. Під час ексгумації було знайдено останки 42 осіб. У Польщі проводять їх ДНК-дослідження.
У вересні в Тернопільській області відбулася церемонія перепоховання знайдених під час пошукових робіт у Пужниках останків. У заході взяли участь представники влади України та Польщі та близько 40 нащадків жителів колишнього села Пужники.
Проведення ексгумацій у Пужниках на Тернопільщині наприкінці квітня – на початку травня цього року у Варшаві назвали “проривом” у польсько-українських відносинах.
У грудні 2025 року польська сторона отримала повторну згоду на проведення другого етапу пошукових робіт у Пужниках на Тернопільщині.
Друга світова Історія Польща Україна Ексгумація Тернопільщина
Источник: www.ukrinform.ua
