
Нацполіція конфіскувала майже 12 тисяч гранат у цивільних з початку року – Фацевич 08.05.2026 05:41 Укрінформ Національна поліція України вилучила приблизно 12 тисяч гранат у громадян у 2026 році, що, на думку правоохоронців, створює значні загрози безпеці через нелегальний обіг зброї в країні.
Як інформує Укрінформ, цю інформацію оприлюднив заступник очільника Нацполіції, виконувач обов’язків керівника Департаменту патрульної поліції Олександр Фацевич в ексклюзивному інтерв’ю для Громадянської мережі ОПОРА.
«Йдеться не про військовослужбовців, які перебувають на службі в Силах оборони. Ця зброя потрапляє до обігу іншими каналами», – уточнив він.
Згідно з його даними, велика кількість вибухових пристроїв надходить у цивільний обіг поза межами бойових дій, зокрема через нелегальні ланцюги постачання. Зокрема, проблема транспортування зброї з лінії фронту залишається актуальною, хоча це не пов’язано з офіційними підрозділами Сил оборони.
«Багато питань виникає щодо зброї, її нелегального розповсюдження. Її постійно вилучають, виявляють схованки – і це надає кримінальним елементам та противнику можливість за допомогою своїх агентів здійснювати терористичні акти», – додав Фацевич.
Як раніше повідомляв Укрінформ, у кімнаті одного з приміщень гуртожитку в місті Бровари Київської області було виявлено гранату, яка, ймовірно, є бойовою.
Фото: ОПОРА
Граната Поліція Зброя
Источник: www.ukrinform.ua
