
Україна та ЄС розробляють нормативно-правову базу для вилучення нафти з кораблів тіньового флоту – Зеленський 21.03.2026 23:50 Укрінформ Україна та Європейський Союз працюють над створенням законодавчих норм, які б уможливили конфіскацію нафти із суден, що належать до тіньового флоту.
Як повідомляє Укрінформ, про це Президент Володимир Зеленський заявив під час свого вечірнього звернення.
Глава держави відзначив, що останніми днями було зроблено ще один, на його думку, значний крок з боку Франції: було затримано танкер, який є частиною тіньового флоту, що використовується Росією для перевезення нафти.
“Цей танкер уже перебуває під санкціями України, Великої Британії, Європейського Союзу та Сполучених Штатів. Проте росіяни продовжують його експлуатувати. Він системно транспортує не лише російську, а й іранську нафту”, – поінформував Зеленський.
За його словами, “Росія та іранський режим є справжніми спільниками, навіть у таких справах, як використання тіньового флоту – у них фактично все спільне. Тому, зупиняючи одне зло – іранський режим, – необхідно пам’ятати, що й на інше зло має бути відповідний тиск”.
“Доки триває війна, доки тривають удари, має тривати й тиск на агресора. Ми співпрацюємо з європейськими країнами, аби їхнє законодавство дозволяло не лише затримувати такі судна, а й блокувати їх та конфісковувати нафту. Це має бути реалізовано”, – наголосив Президент.
Зеленський висловив подяку Франції та всім іншим європейським партнерам, які демонструють рішучість у своїх діях.
Як раніше повідомляв Укрінформ, Військово-морські сили Франції перехопили в Середземному морі ще один танкер, що належить до російського тіньового флоту.
Фото: Marine Traffic
Євросоюз Нафта Зеленський Конфіскація Тіньовий флот
Источник: www.ukrinform.ua
