Запуск Starship у космос – Space X прожигає двигуни ракети перед третьою спробою її запуску – відео

SpaceX протестувала двигуни гігантської ракети Starship перед третім випробувальним польотом: відео

Статичне вогневе випробування Ship 28 © Space X Випробування двигунів пройшло успішно.

SpaceX провела статичне вогневе випробування двигунів Ship 28 (прототип верхнього ступеня Starship). Науковці короткочасно запалили шість двигунів Raptor, поки корабель залишався на якорі на майданчику компанії Starbase в Південному Техасі, повідомляє Space.com. 

Ship 28 готують до третього випробувального польоту Starship, який SpaceX планує здійснити найближчим часом. Starship складається з двох ступенів: ракети-носія Super Heavy і космічного корабля Starship висотою 50 метрів.

Дві частини призначені для повного і швидкого багаторазового використання та оснащені двигунами нового покоління Raptor компанії SpaceX. Super Heavy має 33 двигуни Raptor, а Starship працює на шести з них, як зазначають в SpaceX.

Цього року Starship зробив дві тестові спроби вийти в космос та приземлитись в Тихому океані поблизу Гавайських островів: у квітні та в листопаді. Жоден з польотів не досягнув цієї мети. 

Під час квітневої спроби Starship зіткнувся з низкою проблем, найголовнішою з яких була нездатність двох його ступенів відокремитися одне від одного, як було заплановано. Науковці SpaceX навмисно підірвали корабель через чотири хвилини після зльоту.

Другий політ був більш успішний: відбулось відокремлення Starship від Super Heavy і прожиг двигуна першого ступеня. Starship вийшов у відкритий космос, проте невдовзі з ним втратили зв’язок, і у ньому довелося запустити функцію самознищення на восьмій хвилині з моменту запуску. 

Випробування Ship 28 та прототипа Booster 10 свідчить про плани SpaceX знову підняти Starship в небо, але дата запуску невідома. Навіть якщо випробування триватимуть успішно, SpaceX доведеться деякий час почекати на отримання ліцензії на запуск від Федерального авіаційного управління США (FAA). 

FAA зараз з’ясовує, що сталося під час другого польоту і не надасть ліцензію, поки причину не буде виявлено. Щоб отримати дозвіл SpaceX має вжити коригувальних заходів, якщо FAA вважатиме потрібними. 

Нагадаємо, що Ілон Маск назвав другий політ Starship успішним, попри втрату зв’язку в космосі. Він привітав команду з тим, що вони змогли задіяти всі 33 двигуни Raptor.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *