Залишки мегалодона – Вчені вперше знайшли зуб мегалодона, який не змістився з місця падіння

Вперше в історії: вчені знайшли зуб мегалодона на океанському дні

Художня реконструкція мегалодона, який полює на вид китів в пліоценовому періоді © J. J. Giraldo Знахідці не менше, ніж 3,6 мільйона років.

Дослідники знайшли скам’янілий зуб мегалодона на глибині близько трьох тисяч метрів в Тихому океані. Він був знайдений у віддаленому місці на південний захід від Гавайських островів, повідомляє Science Alert.  

За своє життя акула втрачає до 40 тисяч зубів. Найбільший з усіх хижаків, не став вийнятком. Зуби, які мегалодони скидали від чотирьох до 20 мільйонів років тому, знаходили на берегу океану, в китових кістках або в колись затоплених ландшафтах. Аля ця знахідка вчених — перша, яка залишилась в непорушному положенні з моменту падіння. 

«Перша документація залишків мегазубої акули в оригінальному місці серед морських глибин підкреслює важливість використання передових технологій глибоководного занурення для дослідження нашого океану», — зазначила команда дослідників. 

Як кажуть вчені, зуб було важко помітити серед скелястих відслонень. Але науковці змогли його побачити, переглядаючи кадри з дистанційно керованого підводного апарату.

Стародавній зуб мегалодона

Стародавній зуб мегалодонаPollerspöck et al., Historical Biology, 2023Після огляду на суші, науковці виявили зламаний кінчик та зазубрені краї зуба. Вчені схарактеризувати їх, як «майже такі ж гострі, як і в день, коли вони востаннє розрізали свіже м’ясо»

З моменту вимирання виду мегалодона (3,6 мільйона років тому), збереглися лише його зуби, які можуть бути завбільшки з людську долоню, та розкидані хребці. Решта м’яких тканин і хрящів не дожили до наших часів. 

Зуб був знайдений частково вкритий марганцем

Зуб був знайдений частково вкритий марганцемPollerspöck et al., Historical Biology, 2023

Зуб знайшли на гребені хребта, де океанічні течії достатньо сильні, щоб зупинити накопичення осаду. Зубчастий край зуба також надзвичайно добре зберігся. Вчені зробили висновок, що зуб не підкидали й не кидали, тому він не піддався ерозії.

Попри те, що емаль зуба (A), зламаний кінчик (B) і основа (C) були вкриті марганцем, його зубчасті краї надзвичайно добре збереглися (D)

Попри те, що емаль зуба (A), зламаний кінчик (B) і основа (C) були вкриті марганцем, його зубчасті краї надзвичайно добре збереглися (D)Pollerspöck et al., Historical Biology, 2023

Новознайдений зуб виявився не найбільшим у своєму роді. Він має скромний, в порівнянні, розмір 63-68 міліметрів. Він доповнив знайдені зуби мегалодона, які допомагають відстежити переміщення хижака по океанах. 

За весь час роботи дослідники виявили велику кількість зубів мегалодона з глибини від 350 до 5570 метрів. Але науковці вважають цю знахідку особливою та називають її «першим задокументованим зубом, знайденим у місці його останнього спочинку». 

Раніше палеонтологи розповіли причину вимирання мегалодонів. Через зміни клімату дитинчата гігантських акул були позбавлені звичного середовища для зростання.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *