Спалах на Сонці стався 14 грудня і викликав радіоперешкоди – фото

На Сонці стався потужний спалах, що викликав радіоперешкоди на Землі: фото

© NASA Спалахи на Сонці можуть стати причиною низки проблем на нашій планеті, серед яких – збої в радіозв’язку та навігації.

На Сонці стався потужний спалах, пік якого припав на 12:02 за східним часом 14 грудня. Обсерваторія сонячної динаміки NASA, яка постійно спостерігає за Сонцем, сфотографувала цю подію.

NASA

Сонячні спалахи – це потужні сплески енергії, пояснюють у космічному агентстві. Спалахи та сонячні виверження можуть впливати на земний радіозв’язок, електромережі, навігаційні сигнали та становити небезпеку для космічних кораблів та астронавтів.

Цьому спалаху присвоєно «бал» X2.8. X-клас позначає найінтенсивніші спалахи, а номер дає більше інформації про його силу. Найпотужнішим спалахом на Сонці за всю історію спостережень вважається X28, що відбувся 4 листопада 2003 року.

Американський Центр прогнозування космічної погоди NOAA уточнив, що 14 грудня спалах стався в області 3514, розташованій над крайнім північно-західним районом Сонця.

«Це одна із найбільших сонячних радіоподій, коли-небудь зареєстрованих. Про перешкоди радіозв’язку з літаками повідомили кілька підрозділів метеослужби Центру NWS (CWSU), які розташовані на об’єктах Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Цей вплив відчувався від одного кінця країни до іншого», – розповіли у Центрі, додавши, що також аналізують можливий під час спалаху викид корональної маси, спрямований на Землю.

Минулого місяця вчені з індійського Центру передового досвіду в галузі космічних наук заявили, що пік сонячної активності в рамках 11-річного циклу настане у січні 2024 року, а не в липні 2025 року, як передбачалося раніше.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *