Рак у США все частіше знаходять у молодих людей, заявили вчені

У США «молодшають» онкологічні захворювання, особливо серед жінок – дослідження

© unsplash.com/abstralofficial Найбільш високими темпами збільшується захворюваність на рак шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи та молочної залози.

У США зростає кількість онкологічних захворювань серед людей молодше 50 років, при тому що більшість пацієнтів у цій категорії – старше 64 років, пише The Washington Post з посиланням на дослідження, опубліковане в медичному журналі JAMA Network Open.

Дослідники проаналізували дані понад 560 тисяч жителів США віком до 50 років, у яких в період з 2010 по 2019 рік було діагностовано рак на ранній стадії.

Найбільше зростання захворювань спостерігається серед людей віком від 30 до 39 років, де кількість випадків за 10 років збільшилася приблизно на 19%.

“Це та група населення, якій приділялося менше уваги у дослідженнях раку, а їхня кількість зростає, тому важливо провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чому це відбувається”, – сказав Пол Оберштейн, директор програми медичної онкології шлунково-кишкового тракту в Онкологічному центрі Перлмуттера при Нью-Йоркському університеті Лангона, який не брав участі в дослідженні.

Серед можливих причин такої статистики експерти називають зростаючий рівень ожиріння, вживання алкоголю, куріння, поганий сон, малорухливість, екологічні фактори, зокрема вплив забруднюючих речовин та канцерогенних хімікатів.

Related video

Раніше вчені заявили, що навіть один солодкий напій на день може підвищити ризик розвитку раку печінки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *