Археологи знайшли приховану мережу тунелів інків © Association of Archaeologists of Peru Вона знаходиться під містом Куско.
Археологи заявили про те, що їм вдалося виявити приховану мережу тунелів Чинкана («лабіринт») під стародавнім містом інків Куско. Тунелі простягаються на 1750 метрів, повідомляє Heritage Daily.
Куско був адміністративною, політичною та військовою столицею імперії інків, яка розвинулася з невеликого міста-держави, відомої як королівство Куско. Воно було засноване в XIII столітті та швидко розширювалося за рахунок воєн та мирної асиміляції. Зрештою королівство перетворилося на імперію інків, яка процвітала з 1438 до завоювання іспанцями на чолі з Франсіско Пісарро.
Тепер археологи заявили про виявлення системи тунелів Чинкана під Куско, яка простягається більш ніж на 1750 метрів від Храму Сонця (найважливішого храму в імперії інків) до Саксауамана, цитаделі на північній околиці міста.
Мережа мала три відгалуження: одне веде в Калліспукіо, інше в сектор Муюкмарка в Саксауамані, а третє проходить за церквою Сан-Крістобаль.
Відкриття дослідників базується на історичних документах, що датуються XVI, XVII та XVIII століттями. Вчені використали георадар, а також результати акустичних розвідувальних досліджень для підтвердження результатів.
Ключову інформацію про планування тунелів надали записи, зокрема свідчення невідомого єзуїта, датовані 1594 роком. Документи показали, що коли було збудовано Храм Товариства Ісуса, Чинкана залишалася недоторканою, проходячи під будинками єпископа за собором Куско.
Грунтуючись на цих свідченнях, вчені виявили вхід у тунелі в секторі Родадеро, званому «Храм H». Від цієї точки тунель тягнеться вздовж східної сторони геологічної формації Родадеро, проходячи через еспланаду Саксауаман біля доіспанської дороги.
Потім тунель повертає ліворуч, спускаючись до річки Чокечака, а потім збігається з масивними кам’яними стінами Саксауамана і продовжується до останньої тераси біля річки. Маршрут тунелю проходить під палацом Колкампата, досягаючи церкви Сан-Крістобаль, а потім прямує до церкви і монастиря Санто-Домінго.
Раніше археологи знайшли на цвинтарі XVI століття у Перу останки двох дітей, які зберегли сліди віспи, яка розвинулася у ранній колоніальний період. І ця знахідка може розповісти про ранні інфекційні захворювання, пов’язані з прибуттям колонізаторів.