Пам’ять мавп виявилася сильною, вони довго пам’ятають друзів

Виявилось, що мавпи пам'ятають своїх друзів десятиліттями

© EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA Мавпи побили рекорд дельфінів, які, згідно з одним із досліджень, пам’ятають людей понад 20 років.

Людиноподібні мавпи можуть узнавати своїх друзів, яких не бачили десятиліттями, свідчить дослідження американських учених, передає CNN. Це найдовша соціальна пам’ять, коли-небудь задокументована не у людей.

Виявлено, що шимпанзе та бонобо здатні узнавати на фотографіях колишніх товаришів по групі більш ніж через 25 років після того, як востаннє бачили їх вживу, при цьому фотографії старих друзів викликають яскраво виражену позитивну реакцію.

Один із авторів роботи – Крістофер Крупеньє з Університету Джона Хопкінса – розповів, що на дослідження його надихнуло те, що мавпи впізнавали його навіть через кілька років після їхньої останньої зустрічі. Щоб перевірити це спостереження, Крупеньє разом з антропологом і психологом з Каліфорнійського університету Лорой Льюїс використовували фотографії мавп, які померли або залишили групи в зоопарку Единбурга в Шотландії, зоопарку Планкендаль у Бельгії та заповіднику Кумамото в Японії.

Команда обрала детальні фото мавп, яких їхні “співмешканці” не бачили протягом від дев’яти місяців до 26 років, і дізналася, які стосунки були між тваринами.

Потім дослідники давали приматам дві фотографії: одну – знайомої мавпи, а іншу – незнайомої, і за допомогою неінвазивного пристрою стеження за очима виміряли, куди і як довго вони дивилися.

Результати показали, що мавпи “значно довше” дивилися на тих, кого вони знали, незалежно від того, скільки часу минуло з їхньої останньої зустрічі, і ще довше – на тих, з ким вони товаришували.

Раніше вчені виявили, що мавпи люблять крутитися навколо себе, щоб викликати запаморочення. Таку поведінку можна використовувати для з’ясування причин, через які люди прагнуть до станів, які змінюють свідомість.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *