Ліки, протестовані на тваринах, дуже рідко потрапляють до людей – дослідження

Лише 5% методів лікування, протестованих на тваринах, схвалюють для людей – дослідження

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Вже є альтернативні технології для тестування ліків без ризику для тварин і людей, однак зміна всієї медичної системи в цьому питанні може зайняти роки.

Із 367 біомедичних методів лікування, протестованих на тваринах у ході тисяч досліджень, лише 5% отримали схвалення для використання на людях від американського Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів (FDA), з’ясували вчені з Цюріхського університету, передає The Economist.

Команда проаналізувала 122 огляди досліджень, у яких оцінювалося, наскільки добре результати експериментів на тваринах переносяться на людей.

Огляди охоплювали понад 50 захворювань, від цукрового діабету до раку легень, та методи лікування від антикоагулянтів до нефармацевтичних втручань, такі як фізичні вправи та зелений чай.

Загалом дослідники виявили, що половина методів лікування, протестованих на тваринах, дала досить обнадійливі результати, щоб гарантувати подальші випробування на людях, але лише один із 20 зрештою потрапив на ринок.

Дослідники пояснюють таку статистику, зокрема, тим, що лабораторні тварини не є точною моделлю людини. Крім того, на долю терапії можуть впливати й інші фактори, окрім клінічного успіху, включно з відсутністю комерційного інтересу.

«Навіть якби всі ліки, які діяли на тваринах, діяли і на людях, ми побачили б лише 25% успіху», — каже Джозеф Гарнер зі Стенфордського університету, який не брав участі в цьому дослідженні.

Тим не менш, існують способи зробити цей процес ефективнішим. Не всі дослідження на тваринах проводяться з однаковою строгістю. Багато випробувань на мишах проводяться на молодих тваринах-самцях з неперевіреною імунною системою, тоді як передбачуваними пацієнтами-людьми можуть бути як чоловіки, так і жінки різного віку з безліччю супутніх захворювань. Деякі дослідження на тваринах не є рандомізованими, інші не є сліпими — правила, які вважаються необхідними для отримання точних результатів.

Серед альтернатив випробуванням на тваринах – нова технологія «тіло на чіпі» (body-on-chip). Один із таких пристроїв нещодавно розробили вчені з Единбурзького університету: він імітує роботу ключових внутрішніх органів людини і на ньому можна тестувати нові ліки, позбавивши цієї участі як тварин, так і людей.

Надрукований на 3D-принтері пластиковий пристрій складається з п’яти відсіків, що імітують людське серце, легені, нирки, печінку та мозок. Між ними пролягають канали “кровоносної системи”, якими можна перекачувати нові ліки.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *