Гігантські бактерії – вчених зацікавила їхню здатність активно видобувати поживні речовини з водоростей

Що можуть дати людству гігантські живородні бактерії

У цих одноклітинних слід навчитися видобувати поживні речовини з водоростей.

Вчені розшифрували геном загадкової гігантської бактерії, яку можна побачити навіть без мікроскопа. Про це повідомляє ресурс Sciencealert.

Бактерії Epulopiscium живуть кишечнику одного з видів риби, що водится у тропічному океані. Тому першого представника Epulopiscium, чиє ім’я походить від латинських слів «гість» та «риба», було виявлено лише 1985 року. І це при тому, що його можна розгледіти навіть неозброєним оком – ці одноклітинні гіганти в мільйон разів більші, ніж їхня родичка кишкова паличка.

Ще одна їхня особливість – це унікальний для мікросвіту спосіб розмноження: у той час як бактерії зазвичай діляться навпіл, Epulopiscium viviparus може створити до 12 своїх копій усередині батьківської клітини, які потім виходять назовні.

Проте вчених найбільше зацікавив надзвичайно інтенсивний обмін речовин цієї гігантської бактерії. Саме він дозволяє їй досягати величезних розмірів, швидко розмножуватися і до того ж активно рухатися у своєму середовищі. Ферменти Epulopiscium дуже ефективно витягують поживні речовини з водоростей, що становлять більшу частину раціону риби, всередині якої живуть ці бактерії.

Вчені вважають, що ефективні способи використання поживних речовин з водоростей, які використовуються Epulopiscium viviparus, можуть знайти безліч застосувань у майбутньому. Водорості стають все більш популярними як джерело відновлюваної енергії, а також їжі для худоби та людей, оскільки їхнє вирощування не заважає наземному сільському господарству.

Раніше Мінагрополітики України повідомило про початок експерименту щодо розвитку морської аквакультури. У країні з’явиться власне промислове виробництво молюсків та ракоподібних.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *