Влітку 2024 року управління капітальних вкладень Міноборони очолила Тетяна Токарчук. До призначення на посаду вона працювала заступницею міністра у справах ветеранів України, а до цього працювала у сфері бухгалтерії, повідомляє видання «Коротко про».
ВІДЕО ДНЯ
Журналісти відзначають, що у Міноборони Токарчук, не маючи фахової будівельної освіти та нічого не тямлячи у військовому будівництві, намагається здійснювати керівництво Головним управлінням капітальних вкладень, особовим складом та підпорядкованими підрозділами. За інформацією видання, свою діяльність нова керівниця розпочала з «реформ», суть яких нібито полягала в укомплектуванні нового особового складу Головного управління капітальних вкладень на власний розсуд, а це близько 70 військовослужбовців.
При цьому, як вказують журналісти, Токарчук без жодного пояснення нібито повідомила про небажання перепризначати в нову структуру значну кількість фахівців і офіцерів, які проходять службу та виконують завдання за своєю спеціалізацією.
Видання зазначає, що більшість військовослужбовців замість виконання функціональних обов’язків за своїм напрямком перебувають в «розпорядженні» та чекають рішення про призначення на будь-які вільні та наявні посади в Збройних силах.
РЕКЛАМА
У матеріалі видання відзначається, що вже з перших днів призначення Токарчук робота в управлінні за своїм напрямом нібито майже зупинилась, а розуміння про здійснення першочергових дій та визначення ключових пріоритетів по напрямках діяльності відсутнє. І це при тому, що фронту дуже потрібне будівництво фортифікаційних споруд.
При цьому, як йдеться у статті, в Головному управлінні капітальних вкладень Токарчук «працевлаштувала» свою команду чоловіків призовного віку (Тація Дениса, Малова Дмитра, Пахольчука Сергія, Павловського Андрія), які не є фахівцями в будівельній сфері. Втім, підкреслюють журналісти, ці «фахівці» все ж склали перелік об’єктів військового будівництва таким чином, що тендери з будівництва будуть здійснюватися централізовано Головним управлінням капітальних вкладень, а займатися цим напрямком будуть Пахольчук Сергій та Малов Дмитро. Журналісти побоюються, що ці люди можуть допомогти потрібним фірмам отримати доступ до державних коштів.
Як йдеться в матеріалі, при відборі об’єктів «командою Токарчук» для проведення централізованих закупівель (тендерів) нібито основним критерієм була не потреба для Збройних сил, а бюджет об’єкта, на який після підписання договору можна буде виділити кошти з шістьма нулями. За інформацією журналістів, вже колишніми фахівцями порушувались питання щодо доцільності розподілу об’єктів по регіональних управліннях, які входять у структуру Головного управління капітальних вкладень, оскільки це забезпечить ефективний контроль та пришвидшить виконання робіт, однак у відповідь пані Токарчук нібито наполягала на тому, що це вказівка Ірини Верещук, яка з нею на постійному зв’язку.
РЕКЛАМА
До речі, підкреслює видання, поки пані Токарчук «пізнавала сферу будівництва», закінчився календарний 2024 рік, і, як наслідок, у зв’язку з відсутністю організації належної роботи та невиконання своїх безпосередніх обов’язків до державного бюджету було повернуто коштів на суму 200 млн грн, які мали бути використані за призначенням.
Раніше повідомлялося, що Міноборони двічі за декілька днів внесло зміни у держреєстр.