Ольга Харлан (фото — facebook.com)
Відома українська шаблістка Ольга Харлан зізналася, що вражена новиною про те, що Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення про її автоматичну кваліфікацію на Олімпіаду-2024 у Парижі. Спортсменка щиро подякувала усім українцям, спортивним посадовцям, а також бійцям ЗСУ, які стали на її захист у цій ситуації.
Джерело: Ольга Харлан
Харлан відреагувала на рішення МОК й подякувала українцям
За словами спортсменки, після неочікуваного рішення про дискваліфікацію вона відчувала нестерпний біль та розпач й думала, що залишилася одна.
Ольга Харлан не могла навіть уявити, що за її права почне боротися вся Україна.
А потім встає ціла багатомільйонна країна Героїв на твій захист і змінює все у твоєму житті.Я знала чим ризикую, але не очікувала, що це сколихне усе українське суспільство і всі долучаться до боротьби разом зі мною! Те що, відбувається зараз, точно увійде в історію. Це щось неймовірне, — написала Харлан.
Шаблістка щиро дякує всім, хто допоміг змінити хід цієї історії й виборов справедливе рішення.
Дякую кожному з вас! Дякую кожній організації моєї любої України, хто став поруч зі мною! Дякую кожному, хто долучився та зробив свій важливий внесок в це рішення — НОК, Мінспоспорту, Вадиму Марковичу Гутцайту у спілкуванні з FIE та МОК. Українські та міжнародні медіа, які розповсюдили максимально інформацію! — наголосила вона.
Ольга Харлан також звернула увагу на те, що МОК дасть їй можливість виступити на Олімпійських Іграх у Парижі 2024, незалежно від того, як завершиться її кваліфікація.
За таке рішення вона також вдячна президенту МОК Томасу Баху.
Ви всі, мої любі, стали за мене, ДЯКУЮ кожному! А наші бійці ЗСУ — то взагалі любов! Назавжди, — підсумувала шаблістка.
Що відомо про скандальну дискваліфікацію Ольги Харлан
Ольга перемогла нейтральну фехтувальницю з Росії Анну Смірнову, проте відмовилася від рукостискання з нею.
Дискваліфікація позбавила Харлан можливості продовжити виступи на чемпіонаті світу не лише в особистому, але й в командному турніру — її термін складає 60 днів.
Після цього українська сторона подала апеляцію на рішення у Міжнародну федерацію фехтування, а згодом на рівні НОК звернулася до Міжнародного олімпійського комітету з метою посприяти скасуванню цього рішення.