Омбудсмен: За дві години до евакуації із сектору Газа Ізраїль відкликав дозвіл

Омбудсмен: За дві години до евакуації із сектору Газа Ізраїль відкликав дозвіл - Фото

Дмитро Лубінець (Фото: Ukrinform)

Ізраїль “з незрозумілих причин” скасував дозвіл на евакуацію громадян України і інших держав із сектору Газа. Про це в ефірі телемарафону розповів омбудсмен Дмитро Лубінець, який прибув до Єгипту, куди мали вивезти українців.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Він зазначив, що станом на сьогодні відомо про 243 громадянин України, які потребують евакуації, але ця цифра неостаточна, і вона буде зростати.

Омбудсмен повідомив, що вчора Ізраїль надав офіційний дозвіл на евакуацію українців та інших громадян, які повинні були перетнути прикордонний пункт Рафах між Єгиптом і сектором Газа.

“Сьогодні за дві години до цієї евакуації з незрозумілих причин МЗС Ізраїлю повідомило, що вони не гарантують безпеку і відкликають цей дозвіл”, – сказав Лубінець.

Він зазначив, що український посол вже надіслав ноту протесту, і так само зробили або планують зробити ще низка країн.

Омбудсмен наголосив, що в першу чергу евакуацію запросили для жінок і дітей, і “незрозуміло”, чому в цьому було зрештою відмовлено.

“Те, що відбувається в Газі, вже треба називати гуманітарною катастрофою. За нашою інформацією, там не просто відключене світло, проблеми з водою, їжею, ліками – проблема в тому, що там немає вже мобільного зв’язку. І наш коннект з нашими громадянами – він теж втрачається”, – сказав Лубінець.

  • ЦАХАЛ закликав мешканців Гази до 16:00 (час збігається з київським) 14 жовтня евакуюватись із північної частини сектора до південної.
  • Учора ввечері ЦАХАЛ заявив про вхід своїх підрозділів на територію сектору Гази для “локальних рейдів”.
  • Сьогодні ЦАХАЛ перейшов до завдання широкомасштабних ударів по об’єктах ХАМАС у секторі Гази і повідомив, що завершує підготовку до наземної операції.

Читайте також: “Легкої прогулянки не буде”. Які сили має Ізраїль та його вороги на чолі з ХАМАС

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *