“Я в церкву не ходжу”. Арахамія пояснив, чому Слуга народу не поспішає із забороною УПЦ МП

1

Давид Арахамія (Фото: LIGA.net)

Спочатку парламент має розглянуті більш важливі законопроєкти, ніж про заборону Української православної церкви Московського патріархату. Релігійні питання – це “політичні позиції різних партій”. Про це в коментарі LIGA.net повідомив очільник фракції Слуга народу Давид Арахамія.

“У мене є чіткі завдання, від них залежить зовнішнє фінансування від донорів, початок перемовин щодо вступу в ЄС і бюджетний процес, який має чіткі часові межі, – заявив  Арахамія. – Поки це не буде проголосовано – все решта я вважаю політичними позиціями різних партій”.

ДОВІДКА. Арахамія має на увазі держбюджет-2024, вилучення у громад “військового” ПДФО та закон про фінансовий моніторинг політично значущих осіб (PEP). Останній документ є умовою для отримання чергового траншу від МВФ.

На думку Арахамії, в парламенті є безліч резонансних рішень: від легалізації медичного канабісу до закону про зброю. “Я знаходжусь над сутичкою. Я ні в ту, ні в іншу церкву не ходжу, тому можу дозволити собі розкіш спостерігати над змагальним процесом”, – додав він.

За інформацією LIGA.net, цього тижня в порядку денному парламенту стоїть урядовий законопроєкт №8371, що дає підстави для заборони УПЦ МП в судовому порядку. Але документ знаходиться не на початку порядку денного, що зменшує його шанси бути розглянутим.

Детальніше про те, як московська церква розколює монобільшість — читайте тут.

  • Згідно з опитуванням КМІС за червень 2023 року, більшість українців почали підтримувати повну заборону УПЦ МП.
  • У жовтні 2023 року стало відомо, що Служба безпеки України ініціювала законопроєкт щодо розширення списку підстав для заборони релігійних організацій і забезпечення юридичної бази для заборони УПЦ Московського патріархату.

Читайте також Врятувати Онуфрія. Як московська церква розколює монобільшість Зеленського

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *