Спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог офіційно підтвердив, що Дональд Трамп розгляне можливість закупівлі американської зброї для України коштом доходів від заморожених російських активів.
Головні тези:
- Важливий аспект – посилення позицій України відносно Росії та зміцнення американської оборонної промисловості.
- Для досягнення миру в Україні необхідна не лише озброєння, а й дипломатія та економічний тиск.
- Україна та Італія вивчають можливість використання доходів від заморожених активів РФ для закупівлі систем ППО та боєприпасів.
Трамп може змінити підхід у наданні допомоги Україні
За словами спецпредставника, згаданий сценарій може стати частиною комплексного рішення.
Ключовий замисел полягає в тому, що не лише посилити Україну у війні проти Росії, а також зміцнити американську оборонну промисловість.
Ми дуже багато разів обговорювали використання заморожених російських активів для купівлі американської зброї.
Кіт Келлог
Спецпредставник Дональда Трампа з питань України та РФ
На цьому тлі Келлог звернув увагу на те, що саме озброєння залишається головним елементом для повернення миру в Україну.
Попри це, не можна забувати й про інші важливі фактори, до прикладу, дипломатію та економічний тиск.
За словами спецпредставника, наразі ідея спрямування російських активів на потреби української оборони залишається "на столі".
Озброєння України все ще є важливим елементом, але це лише частина загальної картини. Використання заморожених активів для фінансування купівлі зброї — це варіант, який президент Сполучених Штатів буде розглядати, — додав Келлог.
Україна та Італія також обговорюють цю ідею
11 січня офіційні Київ та Рим обговорили можливість використання доходів від заморожених активів РФ для закупівлі систем ППО італійського виробництва і боєприпасів до них.
Це була одна з головних тем переговорів заступника міністра оборони Анатолія Клочка з делегацією Агенції з питань оборонної промисловості Міністерства оборони Італії.
Ми зацікавлені, серед іншого, у боєприпасах різного калібру та системах протиповітряної оборони. Проте варто розуміти вартість та терміни, протягом яких вони можуть бути поставлені для Сил оборони України, — сказав Клочко.
Також відомо, що українська делегація мала можливість ознайомитися з продукцією італійських оборонних компаній.
Київ та Рим домовилися продовжити роботу для реалізації ідеї щодо створення спільних промислових проєктів.