© depositphotos/LDProd Серед причин – небажання псувати собі настрій депресивною інформацією, зокрема про війни.
Дедалі більше людей уникають читання новин, називаючи їх, серед іншого, депресивними, жорстокими чи нудними, пише ВВС з посиланням на результати опитування 94,943 дорослих із 47 країн, проведеного Інститутом Рейтер Оксфордського університету.
Майже четверо із 10 опитаних осіб (39%) у різних країнах заявили, що іноді або часто активно уникають новин, порівняно з 29% у 2017 році.
Уникнення новин зараз на рекордно високому рівні, коментують автори дослідження. За їхніми словами, такій статистиці можуть сприяти агресія Росії проти України та війна на Близькому Сході.
При цьому наголошується, що коли у країнах наближаються політичні вибори, люди починають читати новини частіше.
Проте, згідно з дослідженням, загальна тенденція залишається стійко низхідною. 46% опитаних заявили, що з великою цікавістю читають новини – порівняно з 63% у 2017 році.
У Великій Британії, наприклад, у період з 2015 року цікавість до новин знизилась майже вдвічі.
У доповіді йдеться, що аудиторія традиційних джерел новин, таких як телебачення та друковані видання, різко скоротилася за останнє десятиліття, при цьому все більше людей вважають за краще отримувати новини онлайн, зокрема через соціальні мережі.
До слова, нещодавно розслідувачі Recorded Future заявили, що пов’язана з Росією мережа CopyCop використовує штучний інтелект для спотворення новин.