Вчені вважають, що місячний ландшафт буде зовсім іншим вже через 50 років.
Місяць більше не є первозданним. Люди стали домінуючою силою, що діє на географію Місяця. І в наступні роки ситуація тільки погіршуватиметься, оскільки все більше і більше місій спрямовуються до природного супутника Землі. Про це розповідає ресурс Sciencealert, посилаючись на висновки Геологічної служби в Університеті Канзасу.
Вчені вважають, що слід оголосити нову епоху на Місяці – місячний антропоцен – починаючи з посадки радянського космічного корабля «Луна-2» у 1959 році.
Sciencealert зауважує, що вже на першій фотографії, зробленій Нілом Армстронгом на Місяці, був мішок зі сміттям.
jettison-bag.jpg (83 KB)
«Коли ми придумали, як потрапити в космос, ми забрали з собою сміття», – пише видання. – «Космос навколо Землі всіяний нашими відходами. І коли ми відправляємо космічний корабель на Місяць, ми залишаємо певний слід нашої присутності, гігантське «Ми були тут» у вигляді недіючого обладнання, сміття або кратерів і уламків, залишених від удару космічного корабля».
Вчені вважають, що у контексті нової космічної гонки місячний ландшафт буде зовсім іншим через 50 років, і до цього слід готуватися заздалегідь. Вони кажуть, що діяльність людини вже спричинила тут набагато більше змін, ніж багато хто з нас усвідомлює. Ми справді можемо завдати шкоди делікатному місячному середовищу, включаючи його запаси водяного льоду та тонку екзосферу, що нависає над його поверхнею.
Раніше повідомлялося, що Індія планує заснувати базу на Місяці до 2047 року.