© EPA-EFE/ABIR SULTAN Штучний інтелект дозволяє глибше дослідити причини виникнення військових конфліктів, проте панацеєю у їх вирішенні стати поки що не здатний, зазначають фахівці.
Організація об’єднаних націй (ООН) найняла технологічну компанію CulturePulse для розробки моделі штучного інтелекту, який зміг би знайти рішення для завершення ізраїльсько-палестинського конфлікту, розповідає Wired.
ШІ-модель, яку розробляють співзасновники компанії CulturePulse – американці Лерон Шульц та Джастін Лейн, є “віртуальною копією” 15 мільйонів жителів ізраїльської та палестинської територій з понад 80 видами індивідуальних характеристик, включно з психологічними особливостями, фінансовим станом і становищем у суспільстві.
Перевірка теорій на віртуальному суспільстві дозволить прогнозувати реальні реакції палестинців та ізраїльтян на різні зміни у політиці, економіці та інших сферах.
Причина, через яку ООН звертається до ШІ в ізраїльсько-палестинському конфлікті, на думку Лейна, полягає в тому, що їй просто нікуди більше звернутися.
“ООН пояснила нам це тим, що в цій ситуації більше не залишилося “плодів, що висять низько”. Їм потрібно було спробувати щось інноваційне, що мислить нестандартно, але при цьому здатне працювати із фундаментальними питаннями проблеми”, – сказав він.
ООН та CulturePulse підписали контракт для пошуку рішень щодо Ізраїлю та Палестини ще у серпні. У жовтні, коли конфлікт загострився, Шульц та Лейн перебували в Ізраїлі, збираючи інформацію для моделі ШІ. Потрапити до Гази їм не вдалося. Нині вони працюють над проєктом у Європі та сподіваються на продовження контракту, термін якого спливає у січні.
Шульц і Лейн уникають гучних фраз щодо здатності ШІ самостійно вирішити кризу між ізраїльтянами та палестинцями, пояснюючи, що їхня робота – лише додатковий інструмент у вирішенні складної, багаторічної проблеми, яка забрала вже тисячі життів.
Детальніше про боротьбу ізраїльтян з агресією палестинців, а також про наслідки цієї боротьби для інших країн розповідає Петро Герасименко у статті “Війна Ізраїлю з ХАМАС: чи готова Європа до міграційної кризи?“