Битва за Україну. День п’ятсот сорок третій

Битва за Україну. День п’ятсот сорок третій 20.08.2023 20:12 Укрінформ Україна отримає F-16 від Нідерландів і Данії, у ЗСУ буде щонайменше 42 винищувачі

Ми зібрали для вас інформацію про п’ятсот сорок третій день Великої війни: чим жили Україна та українці 20 серпня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Візит Президента України до Королівства Нідерланди

Президент Зеленський разом із дружиною Оленою розпочали візит до Королівства Нідерланди. Головна тема – винищувачі F-16 для України.

Президент Зеленський і премʼєр-міністр Марк Рютте відвідали авіабазу Ейндговені, де розміщені винищувачі F-16. Основне зі спільної пресконференції:

  • "Проривна домовленість". F-16 будуть в українському небі: щонайменше 42 винищувачі – Володимир Зеленський.
  • Нідерланди та Данія зобовʼязуються передати літаки F-16 Україні після завершення програми навчання льотчиків і підготовки інфраструктури – Марк Рютте.
  • Єдиним документом, на основі якого можуть відбуватися переговори про мир, є Формула миру. Нідерланди долучилися до неї одними з перших. На сьогодні 63 держави уже приєдналися – Володимир Зеленський.
  • Україна продовжує контрнаступ, рухається вперед, і це позитив. «Ми не збираємося відступати. Ми збираємось дотиснути Російську Федерацію, притягти до відповідальності за скоєні нею злочини, зокрема, авіакатастрофу Боїнга MH-17, звірства в Бучі і знищення Маріуполя» – Володимир Зеленський.
  • Президент Зеленський і прем’єр-міністр Марк Рютт обговорили посилення української ППО, наголошувалося на готовності Нідерландів до участі в коаліції БМП CV90, яка створюється за ініціативою Швеції.

****

Візит Президента України до Королівства Данія

Президент Зеленський розпочав візит до Королівства Данія. Заплановано зустрічі з премʼєр-міністром Метте Фредеріксен, королівською родиною, лідерами партій, членами Фолькетингу та представниками данського бізнесу – Телеграм-канал глави держави.

  • У Міністерстві оборони Данії підтвердили, що разом з Нідерландами вони передадуть літаки F-16 Україні – заява відомства.

***

– Навчання на винищувачах F-16 українських пілотів, інженерів та техніків вже розпочалося – Олексій Резніков, міністр оборони. Лідерство з проєкту навчання взяли Нідерланди та Данія.

– Міністр оборони анонсував новий Рамштайн. Попередньо, він відбудеться з 17 по 24 вересня у форматі офлайн. Ключові питання на Рамштайн-15  – посилення української ППО – Ліга.Новини.

– Міністри з цифрової економіки країн G20 обговорили ситуацію в Україні з урахуванням її впливу на глобальну економіку, більшість країн Групи рішуче засудили війну Росії проти України – NHK. Росія виступила проти включення абзацу з таким формулюванням про засудження війни в Україні до тексту міністерської декларації, внаслідок чого жодної декларації ухвалено не було.

***

Реакція на ракетний обстріл Чернігова

– У Сполучених Штатах Америки рішуче засудили російський ракетний удар по центру Чернігова. Там закликають РФ припинити її жорстокі заходи ведення війни – Ентоні Блінкен, держсекретар США. «Ми оплакуємо цю трагічну втрату життя, і наші серця з сім'ями жертв».

– Президенти Естонії та Молдови Алар Каріс і Мая Санду засудили російський удар по Чернігову, жертвами якого стали 7 осіб, ще 148 постраждали – «Європейська правда». «Росія має відповісти за свої звірства в Україні».

ЦИТАТИ ДНЯ

Володимир Зеленський, Президент України: «Нідерланди – перша країна, яка погодила передачу Україні винищувачів F-16 після навчання пілотів і персоналу. F-16 неодмінно дадуть нову таку енергію, упевненість, нову мотивацію і для воїнів, і цивільного населення, і дадуть, упевнений, новий результат для України і всієї Європи».

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ: «Ми спокійно ставимося до таких заяв (критиків українського наступу – ред)… Я хочу сказати, що аналітики мають бути більш обережними у своїх прогнозах і довгострокових передбачення».

Олексій Данілов, секретар РНБО: «Для Путіна єдиний прийнятний формат — це, остаточна, раз і назавжди, ліквідація «українського питання». Всі рішення ухвалені і вони кінцеві. Всі інше — ілюзія самообману».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

– Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Мар'їнки Донецької області, ворог здійснив спроби відновити втрачене положення в районі нещодавно звільненого Урожайного, успіху не мав – Генштаб. За добу відбулося 32 бойові зіткнення.

– Сили оборони просунулися поблизу Роботиного на Заході Запорізької області. Українські бійці розмінували мінні поля окупантів та пішли у бій за першою лінією оборони окупантів – CBS News.

– За останню добу росіяни на Таврійському напрямку втратили 232 солдати, 27 одиниць техніки та 6 складів і один командно-спостережний пункт армії РФ – Олександр Тарнавський, командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія».

– На Сватівському напрямку прикордонники за допомогою FPV-дрона знищили ворожу станцію радіоелектронної боротьби «Поле-21» – Держприкордонслужба.

– У н. п. Михайлівка (Запорізька область) під час зйомок російського пропагандистського сюжету про високопосадовця з числа «кадирівців» військовослужбовці-дагестанці висловили невдоволення і влаштували міжетнічну перестрілку, загинули понад 20 осіб – Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України.

– На війні загинув український актор театру та кіно Олексій Хільський родом з Камʼянського, відомий за ролями в серіалах «Лікар Ковальчук», «Нюхач» та інших. Він воював у складі 46-ї окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ. Вічна пам'ять Герою. – «Українська правда».

«Бавовна» в Росії

– Губернатор Курської області РФ Роман Старовойт заявив, що нібито український безпілотник атакував залізничний вокзал у Курську, загорівся дах, п’ятеро поранених – ЗМІ.

– Губернатор Ростовської області Василь Голубєв повідомив про атаку дронів на військову частину в Ростовській області, два з яких упали на території військової частини – ЗМІ. Росіяни скаржаться на нальоти безпілотників по інфраструктурі, що почастішали, і заявляють про необхідність «міжнародного регулювання».

– Російська система ППО нібито збила «12 повітряних цілей» над Бєлгородом і околицями міста, заявляє російська влада – ЗМІ.

***

– За минулу добу ворог атакував Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську області і місто Чернігів, загинули 8 людей, 152 людини поранено – дані ОВА.

– Зранку війська РФ обстріляли Куп'янськ і Вовчанськ Харківської області, 1 людина загинула, поранено 11, під час надання допомоги людям постраждав фельдшер – Олег Синєгубов, голова обласної військової адміністрації.

– У Херсонській області російські загарбники атакували село Золота Балка, Новоберислав, селище Козацьке, внаслідок чого 2 людини зазнали поранень, дві загинули – Херсонська ОВА.

– Унаслідок вчорашнього ракетного удару по Чернігову 7 людей загинули, поранено 148 осіб – В'ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА.

– Ракета Іскандер-М, якою росіяни вдарили напередодні по центру Чернігова, мала заздалегідь встановлені налаштування для вибуху в повітрі й ураження якомога більшої кількості людей – Юрій Бєлоусов, керівник Департаменту війни Офісу генерального прокурора.

– В Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф 503 дитини загинули та понад 1115 отримали поранення різного ступеня тяжкості – Офіс генпрокурора.

НОВИНИ: УКРАЇНА

– Новий посол Франції Гаель Вейсьєр прибув до України – «Європейська правда». «Я усвідомлюю, наскільки мені пощастило, що мені довірили таку чутливу місію в той час, коли ця країна гідно протистоїть російській агресії, а також велику відповідальність, яка з цим пов'язана».

– У Бородянці на Київщині відбулась церемонія нагородження Національною премією України імені Тараса Шевченка за 2022 та 2023 роки – Укрінформ. Переможців премії нагородив заступник Керівника Офісу Президента Олексій Дніпров. Виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв подякував українським митцям, які представляють свої роботи за кордоном і тим самим роблять неоціненний внесок в український опір.

– Україна та Угорщина ведуть перемовини після того, як Національне агентство України з питань запобігання корупції внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни – Еспресо. Банк надавав пільгові кредити за російським законом, в якому зазначено, що позичальником є військовослужбовець РФ за умови, що він бере участь у «СВО» на території «ДНР», «ЛНР» та України.

– У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №9510 щодо посилення захисту прав працівників. Йдеться про зарплату, її затримки та покарання за це – Галина Третьякова, голова профільного комітету ВРУ. Головною новацією законопроєкту стане нарахування пені за затримку зарплати.

***

– У липні Україна експортувала 34,9 т (+51,3% до червня) охолодженої яловичини на суму $126,3 тис. (-52,5%). Майже 94% товару було відвантажено до Грузії, а решта — до Барбадоса, Туреччини, Молдови, Маршаллових островів, Іспанії, Сингапуру та Мальти – Асоціація виробників молока.

– В уряді переконують, що до кінця 2023 року, а фактично до кінця майбутнього опалювального сезону, тарифи на комуналку не підвищуватимуться –  ЗМІ.

– Українська економіка повинна переорієнтовуватися на переробку й експорт готової продукції замість сировини. Це має стати новою економічною ідеологією – Юлія Свириденко, перший віцепрем'єр – міністр економіки. До кінця року держава розраховує опрацювати загалом 10 тисяч заявок на отримання грантів для мікропідприємців.

– Якщо заборона на імпорт продукції українського АПК буде продовжена після 15 вересня та не будуть ухвалені компенсаторні заходи щодо вартості логістики, українські аграрії зазнають фінансових втрат –  Марія Дідух, директор Всеукраїнського аграрного форуму. Зниження вартості українських зернових відбудеться не через обсяги майбутнього урожаю, на який вже оголошено підвищений прогноз, а через відсутність можливості для експорту.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

– Посол України у США Оксана Маркарова разом із конгресвумен Марсі Каптур побували на танковому заводі у Лімі Огайо, де виробляються танки Abrams, які восени поставлять Києву – офіс Марсі Каптур. Посол у США додала, що «і військова допомога, і гуманітарна підтримка змінюють ситуацію в Україні на краще». США розпочали навчання українців на танках у травні в Німеччині. Навчання планують завершити до кінця літа.

– Україна потребує німецькі крилаті ракети, уряд ФРН має ухвалити рішення якнайскоріше. Про це заявив німецький військовий історик, ексгенерал Бундесверу Клаус Віттманн – Welt..

– Для посилення експортного потенціалу Україна модернізує прикордонну інфраструктуру з Румунією, а також Дунайський портовий кластер –  Денис Шмигаль, прем'єр-міністр. Обсяги торгівлі між Україною та Румунією нині посідають третє місце серед країн Європи.

***

– Анкара працює над пропозиціями, щоб відновити експорт продукції з України. На думку Туреччини, припинення «зернової угоди» може спричинити глобальні проблеми, оскільки зерно у світі вже здорожчало на 15% – Sabah.

– Європейська комісія розглядає можливість субсидування транспортування українського зерна через свої країни-члени після того, як кілька країн заборонили його імпорт – Bloomberg.  Орієнтовна вартість субсидій може становити близько 30 євро за тонну зерна.

– Чорногорія отримала історично максимальний дохід від туризму в першу чергу завдяки інфляції, біженцям з України та втікачам з РФ – Горан Джурович, міністр економічного розвитку і туризму Чорногорія. За перші півроку 2023 року країна отримала 453 млн євро доходу від туризму, що є рекордним результатом: на 90% більше, ніж у 2022 році.

– Президент Фінляндії Саулі Нііністьо стверджує, що тиск, який Росія чинить на його країну, посилюється. Росія постійно веде все більш інтенсивну пропаганду проти Фінляндії – Yle. «Наша країна готова до цього. Ми проаналізували ці ризики».

– Сполучені Штати закликає Китай припинити тиск на Тайвань після того, як Пекін провів військові навчання біля демократично керованого острова у відповідь на візит до США віцепрезидента Тайваню Вільяма Лая – Reuters.

– Китай, попри заявлений «нейтральний» статус, допомагає РФ озброюватися, поставляючи гелікоптери та метали для бомбардувальників, оптичні приціли  – ЗМІ.

ВОРОГ

– З космодрому «Східний» ще 11 серпня відбувся запуск ракети-носія «Союз-2.1б» із першою за майже 50 років російською місячною станцією «Луна-25». Станція перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і через тиждень після зльоту припинила своє існування – Роскосмос.

– Путін здійснив перший візит до Ростова після того, як група «Вагнера» взяла під контроль цей штаб 23-24 червня, щоб продемонструвати свій контроль над режимом і армією рф  – ISW.

– Керівництво Повітряно-космічних сил (ПКС) РФ перебуває під сильним тиском щодо покращення протиповітряної оборони над західною частиною Росії – Британська розвідка. Безпілотні літальні апарати регулярно завдають ударів по Москві, почастішали повідомлення про ракетні удари по Росії зенітно-ракетних комплексів С-200. Тиск буде особливо сильним на начальника штабу ПКС генерал-полковника Віктора Афзалова.

– Путін призначив на ТОТ Донеччини, Луганщини та Запорізької області 222 особи на посади «суддів» – Центр національного спротиву. 

Підготувала Жанна Телеганова

Фото: ghall.com.ua

Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *